• Gratis bezorging vanaf €75,- in NL & BE
  • Snelle levertijden
  • Altijd werktekeningen vooraf
  • Achteraf betalen
5 / 55 / 55 / 55 / 55 / 5
5/5 van de 49 beoordelingen

Emaille medailles laten maken

Wil je emaille medailles laten maken in jouw eigen ontwerp? Bij Pro-Merchandise produceren we soft (zacht) enamel en hard enamel medailles in elke vorm, kleur en maat. Perfect voor sport, events, eretitels en carnavalsonderscheidingen. Je ontvangt altijd eerst een gratis werktekening en een scherpe offerte.

Gratis offerte aanvragen
5 / 55 / 55 / 55 / 55 / 5
5/5 van de 49 beoordelingen
Gratis offerte aanvragen
5 / 55 / 55 / 55 / 55 / 5
5/5 van de 49 beoordelingen

Wat is een emaille medaille?

Een emaille medaille wordt geslagen of gegoten in metaal. De lijnen van je ontwerp liggen als reliëf op de medaille en vormen zo “vakjes” die worden ingekleurd:

  • Zacht (soft) enamel – de vakken worden met lak ingekleurd. Je voelt het reliëf. Optioneel af te werken met een epoxy-doming voor extra krasbestendigheid.
  • Hard enamel – poederemaille wordt uitgehard in de oven en vlak gepolijst. Geeft een zeer krasvast, glad oppervlak met premium uitstraling.


Waarom emaille kiezen?

  • Scherpe lijnen en heldere, egale kleuren (zonder kleurverlopen).
  • Slijtvast en geschikt voor intensief gebruik.
  • Volledig custom shape mogelijk: rond, schild of eigen contour.


Ontwerpen & bestanden

Heb je al een ontwerp (liefst vector: AI/EPS/PDF/SVG)? Top. Alleen een schets of JPG/PNG? Dan zetten wij het om en maken we een werktekening. Emaille werkt met effen kleuren (geen gradients). Kleurreferenties doen we op basis van de PMS-kleurenkaart (benadering i.v.m. materiaal en glans).


Formaat, dikte & metaalkleuren

  • Formaat: veel gekozen diameters liggen tussen 40–70 mm (richtlijn: 4–12 cm). Groter kan, maar let op gewicht/draagcomfort.
  • Dikte: ca. 2,5 mm voor een stevige premium feel.
  • Metaalkleur: glans, mat of antiek in goud, zilver, brons, zwart nikkel/gunmetal, etc. Bekijk opties hier.


Kleuren & emaille

We vullen elk vlak met één effen kleur. Verlopen/schaduwen zijn niet mogelijk met emaille. We kunnen tot ca. 20 kleuren per medaille toepassen (meer kleuren = hogere prijs).


Bevestiging & linten/kettingen

Standaard leveren we medailles met een ophanglint of ketting (ca. 80 cm). Op aanvraag korter/langer.

  • Schakelketting (meestal in metaalkleur van de medaille)
  • Lint – uni, 2- of 3-kleurig, of full-colour sublimatie met logo/tekst rondom
  • Koord – 1 of 2 kleuren
  • Borstlint 40×20 mm met speld (decoratie)
  • Korte hals- of kogelkettingen behoren ook tot de opties


Gravure & personalisatie

  • Lasergravure voor unieke namen, startnummers of tijden (snel & betaalbaar).
  • Diep- of opliggende metaaltekst direct in de stans/gietmal (voor vaste info zoals jaartal, editie of eventnaam).


Verpakking & levering

We verpakken per stuk (schoon en beschermd) en leveren gebundeld per ca. 25–50 stuks. Richtlijn levertijd: ± 4 weken na akkoord werktekening. Spoed of grote oplage? Neem contact op voor de mogelijkheden.


Prijs van emaille medailles

De prijs hangt af van formaat/dikte, metaalkleur, soft/hard enamel, aantal kleuren, lint/ketting, gravure en oplage. Stuur je wensen en ontwerp via het aanvraagformulier of mail naar [email protected] — je ontvangt gratis een werktekening en een scherp voorstel.

Vraag nu een vrijblijvende offerte aan of neem contact op voor persoonlijk advies.


Gerelateerde producten


Veelgestelde vragen over emaille medailles

Wat is het verschil tussen soft en hard enamel?

Soft enamel heeft voelbaar reliëf en is voordeliger; optioneel met epoxylaag. Hard enamel wordt uitgehard en vlak gepolijst: zeer krasvast en premium.

Kan ik kleurverlopen gebruiken?

Niet in emaille. Elke zone is één effen kleur. Wil je fotodetail/gradients, kies dan print medailles.

Wat is een goed formaat en gewicht?

Veel gekozen zijn diameters 40–70 mm bij ca. 2,5 mm dikte. Groter kan; we adviseren per ontwerp (gewicht/draagcomfort).

Kunnen medailles per deelnemer gepersonaliseerd worden?

Ja, via lasergravure (namen, nummers, tijden) of labels/inlay op de achterzijde.

Wat is de levertijd?

Richtlijn: ± 4 weken na akkoord op de werktekening. Spoed en grote oplages in overleg.

Gratis offerte aanvragen
5 / 55 / 55 / 55 / 55 / 5
5/5 van de 49 beoordelingen

Offerte aanvragen

Geen bestand geselecteerd


Veelgestelde vragen

Wanneer jij een product aanvraagt krijg je altijd eerste een offerte, gratis en vrijblijvend. Deze offerte bevat een voorsteltekening en prijsopgave. Zo kunnen wij de voorsteltekening, indien gewenst, ook altijd naar jouw wens aanpassen. Je weet dus precies waar je aan toe bent zonder er direct aan vast te zitten.

Wanneer je bij ons hebt bestelt is het bij sommige producten ook mogelijk om een 1e proefmodel ter info op te sturen. Dit doen we enkel op speciale aanvraag, omdat in de praktijk de werktekening in 99% van de gevallen voldoende is en er soms kosten zijn verbonden aan een proefmonster. Pas na goedkeuring van de tekening zetten wij de productie in gang en is jouw bestelling geplaatst. Wanneer het productieproces is gestart zullen overige aanpassingen aan het ontwerp, wanneer jij dit wenst, tot meerkosten lijden.

De prijzen op onze website zijn altijd exclusief 21% BTW, tenzij expliciet anders vermeld. Wanneer je van ons een offerte krijgt, staat hierbij het BTW-bedrag separaat vermeld. Dit doen wij omdat veel van onze klanten bedrijven, verenigingen of andere rechtsvormen zijn die BTW terug kunnen vorderen.

Bij aankoopbedragen vanaf €25,- leveren wij franco huis op 1 adres binnen Nederland en Belgie. Daaronder berekenen we €4,95 voor zendingen in een envelop en €7,50 voor pakketten. Dit alles tenzij expliciet anders vermeld. Wij hanteren geen verborgen kosten zoals administratiekosten bij kleine orders.

Met name (ontwerpen van) producten voor carnavalsverenigingen, zoals medailles, buttons en pins, mogen niet uitlekken i.v.m. het geheimhouden van een hoogheid. Ook promotiecampagnes voor bedrijven mogen vaak pas na introductie bekend worden gemaakt. Daarom gebruiken wij referenties, tenzij anders besproken, pas nadat de betreffende campagne vrijgegeven is. Dit geldt zowel voor uitingen op onze website, als op iedere andere vorm van communicatie-uitingen. Als u helemaal niet wilt dat wij uw product als referentie gebruiken, vernemen wij dit ook graag.

Alle producten worden tenminste handzaam in dozen verpakt, en zo goed mogelijk beschermd tegen beschadiging. Met name producten die kunnen beschadigen, en producten die in de regel vaak als presentjes en verkoopartikelen worden gebruikt, komen ook nog eens in een separate verpakking. Ben je onzeker over de verpakkingswijze, of heb je een speciale wens, geef dit dan bij ons aan, en wij zullen ons best doen om dit voor jou te regelen.

In tegenstelling tot de meeste andere bedrijven leveren wij te allen tijden minimaal het exacte aantal spullen dat je hebt besteld. Waar het in de branche voor promotionele spullen heel gebruikelijk is om tot 10% afwijking t.o.v. bestelvolumen te hanteren, zonder dit te crediteren, leveren wij altijd de minimale bestelde hoeveelheid. Een groot verschil ten opzichte van vele collegas.

In gevallen waar een voorsteltekening en een referentiefoto niet voldoet, kunnen we op aanvraag ook fysiek referentiemateriaal toesturen. In veel gevallen gaat dit kostenloos. Echter als het om artikelen gaat die wij niet voorradig houden, moeten we hiervoor mogelijk kosten doorberekenen. Dit zal uiteraard vooraf altijd met jou besproken worden.